Aktivno učenje u kontekstu odgoja i obrazovanja

NazivAktivno učenje u kontekstu odgoja i obrazovanja
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2016
AutoriŠustek, I.
ČasopisŽivot i škola
Godište62
Broj3
Početna stranica99
Označavanje stranica99-108
Datum objavljivanja12/2016
Vrsta radaPregledni rad
ISSN1849-0972
Ključne riječiaktivno učenje, učenik, učitelj
Abstract

Živimo u društvu koje od pojedinca traži aktivnu suradnju u svim događanjima i izazovima. U skladu s tim, odgojno‐obrazovne ustanove trebaju odgovarati na potrebe društva, potičući pritom aktivnost svakog pojedinca. Budući da aktivno učenje potiče razvijanje znanja, vještina i sposobnosti (kompetencija), time ono predstavlja uspješan put prema kvalitetnom odgoju i obrazovanju. U radu se na temelju teorijskih spoznaja nastoji pokazati vrijednost i funkcija aktivnog učenja u kontekstu odgoja i obrazovanja. Također se navodi pregled i analiza relevantnih istraživanja koja su se bavila aktivnim učenjem u Republici Hrvatskoj, krenuvši od predškolskog i osnovnoškolskog pa sve do srednjoškolskog odgoja i obrazovanja. Očekuje se da će rad imati pozitivne znanstvene, pedagoške, praktične i stručne efekte u poticanju učestalije provedbe aktivnog učenja, a sve u svrhu stvaranja kvalitetnog odgoja i obrazovanja.

URL http://hrcak.srce.hr/176882
Oznaka recenzijeRefereed