Mrežne igre za učenje osnovne razine njemačkog jezika

NazivMrežne igre za učenje osnovne razine njemačkog jezika
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2017
AutoriMihaljević, J., & Goluža N.
ČasopisŽivot i škola
Godište63
Broj2
Početna stranica161
Označavanje stranica161-168
Datum objavljivanja12/2017
Vrsta radaStručni rad
ISSN1849-0972
Ključne riječidaktilografska igra, društvene mreže, edukativne mrežne igre, igra pamćenja, križić-kružić, kviz sa slikama, učenje njemačkog jezika
Abstract

Mrežne igre dobar su medij za poučavanje i učenje jer je internet svima dostupan preko različitih računalnih uređaja od mobitela do stolnih računala. Elektroničke su igre kao suvremeni medij mnogo bliže mlađim generacijama od klasičnih medija poput knjiga i filmova. Zbog toga smo na internetskoj stranici Jezične igre i multimedijski prikaz jezika izradili četiri igre za osnovno učenje (A1 razina prema Zajedničkom europskom referentnom okviru za jezike) njemačkog jezika. Igre rade na svim računalnim uređajima i mrežnim preglednicima. Izrađene su pomoću besplatne programske podrške. Cilj je takvih igara da učenici na što zabavniji način nauče osnove njemačkog jezika pomoću mnogo interaktivnoga i vizualno primamljivoga sadržaja. Pored toga igre mogu pridonijeti razvoju perceptivnih i mehaničkih vještina učenika. Neke su igre razvijene iz poznatih klasičnih društvenih igara kao što su igra pamćenja (engl. memory) i križić-kružić, stoga su pravila igranja poznata i starijima i mlađima. Daktilografska igra, u kojoj igrač treba što brže utipkati padajuću riječ da bi dobio njezin prijevod na hrvatski, inovativna je jer dosad nije postojala slična igra. Jezične igre i multimedijski prikaz jezika nova je internetska stranica. U budućnosti namjeravamo dalje razvijati postojeće igre, osmisliti nove i proširiti igranje edukativnih igara među učenicima pomoću društvenih mreža.

URLhttps://hrcak.srce.hr/195190
Oznaka recenzijeRefereed