Mišljenje roditelja o utjecaju glazbene škole na kvalitetu života učenika

NazivMišljenje roditelja o utjecaju glazbene škole na kvalitetu života učenika
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2018
AutoriPopović, A., & Maras D.
ČasopisŽivot i škola
Godište64
Broj2
Početna stranica123
Označavanje stranica123-137
Datum objavljivanja12/2018
Vrsta radaPregledni rad
ISSN1849-0972
Ključne riječiglazbena škola; opterećenje nastavom, kvaliteta života učenika, opterećenje vježbanjem, slobodno vrijeme učenika
Abstract

Rad istražuje mišljenja roditelja učenika osnovne Glazbene škole Franje Kuhača u Osijeku o tome kako glazbeno školovanje utječe na kvalitetu života i sam život njihove djece. Roditelji su odgovarali na pitanja o tome koliko oni i njihova djeca izdvajaju vremena za redovito pohađanje glazbene škole i vježbanje, potiču li svoju djecu na vježbanje te utječu li obveze u glazbenoj školi na općeobrazovno školovanje i društveni život njihove djece. Roditelji su izrazili i svoje mišljenje o tome jesu li obveze u glazbenoj školi primjerene dobi njihovog djeteta i bi li nešto promijenili u organizaciji rada glazbene škole.

URLhttps://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=329497
DOI10.32903/zs.64.2.9
Oznaka recenzijeRefereed