Nastava hrvatskog jezika: Egzotizmi – vježbe

NazivNastava hrvatskog jezika: Egzotizmi – vježbe
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2012
AutoriNosić, V.
ČasopisŽivot i škola
Godište58
Broj2
Početna stranica270
Označavanje stranica270-285
Datum objavljivanja12/2012
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Ključne riječiegzotizmi, posuđenice, vježbe, vrste posuđenica
Abstract

Nastavni plan i program za četvrti razred gimnazije u nastavi hrvatskoga jezika sadrži osnove leksikologije, leksikografije i povijesti hrvatskoga jezika 20. stoljeća. Područje leksikologije obuhvaća i nastavnu cjelinu Posuđenice, koja je učenicima Gimnazije “Matija Mesić” u Slavonskom Brodu naročito zanimljiva. Nakon usvojene nastavne jedinice Vrste posuđenica na sljedećem nastavnom satu učenici su primijenili usvojeno znanje o egzotizmima u pismenim i usmenim vježbama. Za vježbe su odabrani egzotizmi zastupljeni u raznim školskim predmetima. Rad se odvijao u skupinama. Domišljato i spretno rješavanje zadanih vježbi pokazalo je da su slavonskobrodski gimnazijalci dobri poznavatelji egzotizama. 

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/140294
Oznaka recenzijeRefereed