Koncept neformalnog obrazovanja

NazivKoncept neformalnog obrazovanja
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2012
AutoriKuka, E.
ČasopisŽivot i škola
Godište58
Broj1
Početna stranica197
Označavanje stranica197-202
Datum objavljivanja06/2012
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Ključne riječimetode obrazovanja, neformalno obrazovanje, obrazovanje, planiranje, programiranje
Abstract

Rad se bavi osnovnim obilježjima i karakteristikama jednog od oblika obrazovanja, a to je neformalno obrazovanje. Pored formalnog (obveznog) i informalnog (spontanog, neplaniranog), prisutno je i u praksi postoji i neformalno obrazovanje. Značaj neformalnog obrazovanja postao je veoma velik, tako da ono ima iznimno važnu ulogu u današnjem vremenu stalnih i brzih promjena u globalnom svijetu življenja i poslovanja. Svrha rada jest
prezentirati temeljne odrednice i ulogu neformalnog obrazovanja u društvu, a cilj je rada elaborirati i dokazati značaj koji neformalno obrazovanje ima u današnje vrijeme. U elaboraciji navedene tematike korištena je, u najvećoj mjeri, analiza sadržaja dosadašnjih istraživanja u okviru toga područja.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/125458
Oznaka recenzijeRefereed