Frazeološke vježbe

NazivFrazeološke vježbe
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2010
AutoriNosić, V.
ČasopisŽivot i škola
Godište56
Broj1
Početna stranica171
Označavanje stranica171-180
Datum objavljivanja06/2010
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Ključne riječifrazem, frazeologija, frazeološka vježba
Abstract

Nastavni plan i program za četvrti razred gimnazije u nastavi hrvatskoga jezika donosi osnove leksikologije, leksikografije i povijesti hrvatskoga jezika 20. stoljeća. Područje leksikologije obuhvaća i nastavnu cjelinu frazeologiju koja je učenicima Gimnazije "Matija Mesić" u Slavonskom Brodu oduvijek bila zanimljiva. Nakon usvojenog jezičnog sadržaja o frazeologiji i frazemu učenici su na sljedećem satu primijenili usvojeno znanje u pismenim i usmenim frazeološkim vježbama. Za vježbe su odabrani frazemi koji se često rabe u suvremenom hrvatskom jeziku i stranim jezicima – engleskom, njemačkom, francuskom i latinskom. Rad se odvijao u skupinama. Brzo i umješno rješavanje zadanih vježbi pokazalo je da su frazemi slavonskobrodskim gimnazijalcima ne samo zanimljivi, nego i aktualni, životni.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/82329
Oznaka recenzijeRefereed