Kreativnost u nastavi učitelji i organizacija kreativnih aktivnosti u nastavi glazbene kulture

NazivKreativnost u nastavi učitelji i organizacija kreativnih aktivnosti u nastavi glazbene kulture
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2010
AutoriBlažević, E.
ČasopisŽivot i škola
Godište56
Broj1
Početna stranica181
Označavanje stranica181-184
Datum objavljivanja06/2010
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Ključne riječiglazbeno kreativno dijete, kreativnost, princip kreativnog rada, učitelj
Abstract

U organizaciji odgojno-obrazovnog rada učitelji moraju osigurati sljedeće uvjete: stvarati povoljnu socio-emocionalnu klimu, razvijati divergentno mišljenje, oslobađati učenike od straha od evaluacije, osiguravati istodobno kako vanjsku, tako i unutarnju evaluaciju, uspostavljati odnose slobode koji omogućuju kreativan razvoj, uključivati i navikavati učenike na kreativan rad putem postavljanja kreativnih zadataka, pitanja koja će pokretati njihove kreativne mentalne procese i pomoći učenicima u otklanjanju blokada koje mogu izazvati inhibiciju njihovog kreativnog ponašanja u komunikaciji s drugim učenicima, s drugim nastavnicima ili u obitelji.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/82334
Oznaka recenzijeRefereed