Stavovi roditelja učenika oštećenoga sluha o suradnji obitelji i škole

NazivStavovi roditelja učenika oštećenoga sluha o suradnji obitelji i škole
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2009
AutoriImširagić, A.
ČasopisŽivot i škola
Godište55
Broj1
Početna stranica73
Označavanje stranica73-80
Datum objavljivanja04/2009
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Ključne riječiobitelj, škola, učenici oštećenoga sluha, učitelji
Abstract

Dijete školske dobi kroz svoje odrastanje nalazi se u situaciji da svakodnevno izmjenjuje najmanje dvije različite sredine (obitelj i školu) i isto toliko odgojnih faktora (roditelji i učitelji). Kako bi se ublažila moguća razilaženja tih sredina i faktora, ukazuje se potreba organiziranja redovite i kvalitetne suradnje obitelji i škole. Učenici oštećenoga sluha, kao članovi obitelji, jednako su važni u tom obrazovnom lancu. Čak i najpažljiviji i najsposobniji učitelji trebaju podršku roditelja i ostalih članova obitelji koji će poticati i učiti djecu da cijene učenje. Roditelji su najvažniji učitelji svojoj djeci. Roditeljski stav i gledanje na obrazovanje lako se prenosi na djecu. Da bi osigurali uspjeh u školi, djeca trebaju podršku roditelja u aktivnostima vezanim za školu. Iz toga se razloga suvremena škola okreće roditeljima i uvažava ih kao utjecajne faktore o kojima može ovisiti kvalitetan odgojno-obrazovni rad škole u cjelini. Osnovni cilj ovoga rada bio je ispitati utjecaj obitelji učenika oštećenoga sluha na uspjeh u odgojno-obrazovnom radu. Ukupno je ispitano 38 roditelja Centra za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora u Tuzli. Potvrđena je funkcionalna veza između redovite i aktivne suradnje roditelja učenika oštećenoga sluha i uspjeha učenika u odgojno - obrazovnom radu. 

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/58252
Oznaka recenzijeRefereed