Uciteljevo zadovoljstvo temeljnim cimbenicima izvannastavnih aktivnosti

NazivUciteljevo zadovoljstvo temeljnim cimbenicima izvannastavnih aktivnosti
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2008
AutoriJuričić, M.
ČasopisŽivot i škola
Godište54
Broj2
Početna stranica9
Označavanje stranica9-26
Datum objavljivanja12/2008
Vrsta radaIzvorni znanstveni članak
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Ključne riječiizvannastavne aktivnosti, potpora od strane škole, samostalnost u izboru programa, strucno usavršavanje, ukljucivanje ucenika
Abstract

Zadovoljstvu ucitelja razredne nastave temeljnim cimbenicima izvannastavnih aktivnosti (potpora od strane školske uprave, samostalnost u izboru programa, ukljucenost ucenika, strucno usavršavanje) kao pokretacima u oblikovanju i realizaciji programa, u ovome se radu pristupilo s teorijskoga i empirijskoga stajališta. U teorijskome dijelu rada temeljni cimbenici izvannastavnih aktivnosti razmatrani su na temelju relevantne literature, a u empirijskome su dijelu prikazane konceptualne osnove istraživanja zadovoljstva ucitelja temeljnim cimbenicima izvannastavnih aktivnosti. Istraživanje je provedeno u cetiri županije (Medimurska, Varaždinska, Koprivnicko-križevacka i Krapinsko-zagorska) - 9 gradskih i 12 prigradskih osnovnih škola na uzorku od 132 ucitelja (7 ucitelja i 125 uciteljica). S obzirom na spol, radno iskustvo, razred i vrstu škole, utvrdena je statisticki znacajna razlika u zadovoljstvu ispitanika pojedinim temeljnim cimbenicima izvannastavnih aktivnosti. Zakljucak je da škola može uspjeti u oblikovanju i realizaciji programa izvannastavnih aktivnosti, ako se usredotoci na uciteljevo zadovoljstvo temeljnim cimbenicima izvannastavnih aktivnosti. 

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/57951
Oznaka recenzijeRefereed