Frazeologija u djelima Ivane Brlić-Mažuranić

NazivFrazeologija u djelima Ivane Brlić-Mažuranić
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2008
AutoriFilaković, S.
ČasopisŽivot i škola
Godište54
Broj1
Početna stranica37
Označavanje stranica37-64
Datum objavljivanja05/2008
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Ključne riječifrazem, frazeologija, Ivana Brlić-Mažuranić, razgovorni stil
Abstract

U radu se istražuje frazeologija na početku 20.stoljeća, koju je Ivana Brlić-Mažuranić ugradila u svoja najpoznatija prozna djela. Frazeologija je proučavana, i kao lingvistička disciplina koja proučava frazeme, i kao tehnika izražavanja svojstvena navedenoj književnici. Proučen je strukturni i semantički aspekt frazema te zaključeno kako je autoričina frazeologija razgovornoga stila.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/37908
Oznaka recenzijeRefereed