Kurikulumski pristup domskom odgoju

NazivKurikulumski pristup domskom odgoju
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2005
AutoriIvančić, I.
ČasopisŽivot i škola
Godište51
Broj1
Početna stranica97
Označavanje stranica97-105
Datum objavljivanja05/2005
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Abstract

Svakodnevni rad odgojitelja u domu popraćen je nekim od takozvanih domskih problema. 
Česti problemi nastaju zbog neprikladne komunikacije. S nedovoljno poznavanja životnih istina i proživljenoga iskustva, mladi nailaze na česte sukobe sa starijima i autoritetima. Poznavanje pedagogije temelj je stručnosti svakoga odgojitelja. Ona je važna radi širine odgojnih područja koje su sastavni dio čovjekova razvoja i uspješnoga života. Odgojenik može razumjeti i shvatiti odgojitelja samo ako ovaj svoje zahtjeve obrazloži na način da odgojenik vidi pravu vrijednost i svrsishodnost u izrečenom. Kurikulumskim pristupom pokušat ćemo prikazati problemsku situaciju koja je sastavni dio života u tomu. 

«Najbolji način da razvijate u čovjeku 
ono najbolje, jest priznanje i poticanje.» 
D. Jerry Twentier

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/39865
Oznaka recenzijeRefereed