Kratka povijest ranog učenja stranih jezika, osječka iskustva

NazivKratka povijest ranog učenja stranih jezika, osječka iskustva
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2004
AutoriPetrović, E.
ČasopisŽivot i škola
Godište50
Broj1
Početna stranica24
Označavanje stranica24-32
Datum objavljivanja12/2004
Vrsta radaPregledni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Abstract

Neki tragovi ranoga učenja stranih jezika na osječkom području mogu se naći već u 19. stoljeću, dok je sustavno organizirana nastava stranih jezika u nižim razredima osnovne škole započela prije tridesetak godina. Istovremeno počela su i istraživanja procesa ranoga učenja u osječkim školama. Ovaj članak ukratko prikazuje rezultate praćenja nastave učenicima mlađe dobi. Cilj tih istraživanja bio je usavršavanje pristupa nastavi i nastavnih postupaka radi postizanja što boljih rezultata. Nedovoljna pripremljenost i obučenost nastavnika za rad s malim učenicima uočena je kao primarni problem koji se pokušava riješiti na različite načine. Iskustva stečena u prethodnom razdoblju mogu poslužiti kao putokaz nastavnicima i učiteljima koji su danas uključeni u obvezatnu nastavu stranih jezika od prvoga razreda osnovne škole.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/40180
Oznaka recenzijeRefereed