Informacije o provedenom «Upitniku o ponašanju u školi među učenicima»

NazivInformacije o provedenom «Upitniku o ponašanju u školi među učenicima»
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2004
AutoriKnežević, M., & Baradić V.
ČasopisŽivot i škola
Godište50
Broj1
Početna stranica76
Označavanje stranica76-86
Datum objavljivanja12/2004
Vrsta radaPregledni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Abstract

Nasilje među djecom u školi nesumnjivo je vrlo stara pojava, koju su stručnjaci istraživali na razne načine, uz pomoć raznih metoda. Neki oblici brutalnoga nasilja, koji su se dogodili u školama, ranih devedesetih godina, u nekim evropskim zemljama, pokrenuli su veći broj istraživanja nasilja među djecom u školi. Podaci upućuju na to da nasilje u školama poprima ozbiljnije oblike, te da je prisutnije danas negoli unazad 10 – 15 godina. U Hrvatskoj je, na temelju istraživanja iz lipnja 2003. godine Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, u suradnji s Ministarstvom prosvjete, objavila podatak da je 27% djece u školama gotovo svakodnevno izloženo nekoj vrsti nasilja. Iako bi podaci trebali biti reprezentativni (25 osnovnih škola Hrvatske), vrijedno je saznati kakva je pojavnost nasilja među djecom u pojedinoj školi, te na osnovu tih podataka kreirati kvalitetan program mjera na suzbijanju nasilja, upravo u toj školi.

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/40240
Oznaka recenzijeRefereed