Poteškoće u nastavi sviranja na Učiteljskom studiju

NazivPoteškoće u nastavi sviranja na Učiteljskom studiju
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2004
AutoriŠenk, L., & Jagnjić G. Ercegovac
ČasopisŽivot i škola
Godište50
Broj1
Početna stranica116
Označavanje stranica116-124
Datum objavljivanja12/2004
Vrsta radaStručni rad
ISSN0044-4855
Other NumbersUDK 37
Abstract

U višegodišnjem radu sa studentima koji se pripremaju za zvanje učitelja, nailazimo na cijeli niz poteškoća u realizaciji nastave kolegija Sviranje. Zašto učitelj treba pjevati, svladati vještinu sviranja, znati čitati notne znakove? Zašto razredbenim postupkom nisu provjerene glazbene sposobnosti ako o njima ovisi uspješnost studiranja? Zašto glazbeni sadržaji iziskuju toliko mnogo vremena potrebnoga za njihovo usvajanje i uvježbavanje? Ovo su samo neka od pitanja studenata na početku studija, a tijesno su povezana sa njihovim glazbenim predznanjem, kao i stavovima o mjestu i važnosti glazbene kulture kako u odgojno-obrazovnoj strukturi osnovne škole, tako i životu suvremenoga čovjeka. Kako bismo pojasnile probleme i poteškoće na koje nailaze studenti i nastavnici u zajedničkom radu tijekom glazbene naobrazbe na učiteljskom studiju, pokušale smo se osvrnuti na one najizraženije i "najvažnije".

URLhttp://hrcak.srce.hr/file/40248
Oznaka recenzijeRefereed