Istraživanje o trajnosti naučenih sadržaja u tradicionalnim te interaktivnim nastavnim okruženjima

NazivIstraživanje o trajnosti naučenih sadržaja u tradicionalnim te interaktivnim nastavnim okruženjima
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2015
AutoriNemestovski, Ž., Glušac D., & Arsović B.
ČasopisŽivot i škola
Godište61
Broj2
Početna stranica69
Označavanje stranica 69-77
Datum objavljivanja12/2015
Vrsta radaIzvorni znanstveni članak
ISSN1849-0972
Ključne riječiinteraktivno okruženje, sadržaji naučeni pomoću interaktivne ploče, tradicionalno okruženje, trajnost
Abstract

Cilj je istraživanja u ovom radu bio ispitati postoji li razlika između tradicionalnih i interaktivnih okruženja učenja u odnosu na trajnost naučenog sadržaja. Istraživanje je provedeno u Vojvodini, sjevernoj pokrajini Republike Srbije, tijekom školske godine2013. Upitnikom je obuhvaćeno 186 učenika koji su učili u tradicionalnim nastavnim okruženjima (uglavnom su upotrebljavani tiskani nastavni materijali) i 193 učenika koji su učili u interaktivnim nastavnim okruženjima (uz upotrebu interaktivne ploče). Upitnik je proveden u dva nastavna okruženja u okviru nastavnog predmeta Od igre do računala(izborni predmet) u 3. razredu osnovne škole, nakon jednog mjeseca i nakon tri mjeseca. Nakon analize i obrade podataka utvrđeno je da učenici u interaktivnim nastavnim okruženjima zaboravljaju znatno manje nastavnih sadržaja nego učenici u tradicionalnim nastavnim okruženjima.

URLhttp://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=239030
Oznaka recenzijeRefereed