U deset koraka do uspješne realizacije europskog projekta bread: A Loaf of Europe (kruh - štruca Europe)

NazivU deset koraka do uspješne realizacije europskog projekta bread: A Loaf of Europe (kruh - štruca Europe)
Vrsta publikacijeJournal Article
Godina izdanja2015
AutoriŠokčević, I. Šarić
ČasopisŽivot i škola
Godište61
Broj2
Početna stranica193
Označavanje stranica193-201
Datum objavljivanja12/2015
Vrsta radaStručni rad
ISSN1849-0972
Ključne riječiAgencija za mobilnost i programe EU, kreativnost, projekti u nastavi, razmjena učenika
Abstract

Cilj je ovoga rada prikazati kako provesti uspješan europskiprojekt koji financira Agencija za mobilnost i programe EU te ilustrirati kako pomoću jedinstvenog iskustva obogatiti svakidašnjicu osnovne škole. U deset je koraka detaljno opisan postupak realizacije projekta, počevši od poziva na natječaj, pronalaska partnera, popunjavanja prijavne dokumentacije, načina odabira projekta i partnera, potpisivanja ugovora, provedbe projekta te završnog izvješća o kojem ovisi ocjena uspješnosti projekta na nacionalnoj razini. Svi su teorijski koraci popraćeni primjerima, oslanjajući se na multilateralni projekt pod nazivom Bread: A Loaf of Europe(Kruh - štruca Europe) u čiju je realizaciju uključena Osnovna škola Hugo Badalićiz Slavonskog Broda. Primjeri dobre prakse služe kao ilustracija, a u svrhu motiviranja učitelja, nastavnika i ravnatelja za uključivanje u ovu vrstu obogaćivanja školskih kurikuluma.

URLhttp://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=239078
Oznaka recenzijeRefereed